Rok dla Niepodległej

Bardzo miło jest nam poinformować, że Instytut Pamięci Narodowej objął patronatem ogranizowany przez przedszkole konkurs "Moja Ojczyzna". Do konkursu zostały zaproszone wszystkie tyskie przedszkola i już spływają do nas pierwsze prace konkursowe, na pozostałe czekamy do 31.10. Jednocześnie przypominamy, że równocześnie organizujemy konkurs wewnątrzprzedszkolny "Szlakiem Pomników Niepodległości". Zadaniem rodzin jest udokumentowanie w formie makiety, ilustracji, albumu, zdjęcia Waszego zwiedzania pomników pamięci, znajdujących się w naszym mieście. Marta Cieślak

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

W związku ze zbliżającą się  rocznicą 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości nasze przedszkole będzie realizować działania związane z edukacją patriotyczną.

Cel naszych działań to budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych. Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, wycieczkach,konkursach, warsztatach plastycznych, zajęciach edukacyjnych będą poznawać  pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.

Zapraszamy do zapoznawania się z naszymi relacjami:)

KONKURS - ROZSTRZYGNIĘCIE

„SZLAKIEM POMNIKÓW NIEPODLEGŁOŚCI”

Ostatniego dnia przedszkolnych obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości spotkaliśmy się na holu by rozstrzygnąć konkurs „Moja Ojczyzna”. Do naszego przedszkola przybyli wyjątkowi goście. Były to dzieci (wraz nauczycielami i swoimi bliskimi), które wzięły udział w naszym konkursie. Honorowy patronatem objął go Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach, dodatkowo w składzie jurorskim znalazła się także pani Joanna Kucz-Pieczka z Muzeum Miejskie w Tychach. Na konkurs wpłynęły aż 42 prace z tyskich przedszkoli i zespołów szkolno-przedszkolnych. Rozstrzygnięcie konkursu rozpoczął występ artystyczny Wesołych Misiów. Następnie Pani Dyrektor i Pani Joanna wręczyły nagrodzonym dzieciom dyplomy i prezenty. Upominki otrzymały także panie nauczycielki, które przygotowały dzieci do konkursu. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy talentu, wasze prace były wyjątkowe. Następnie, korzystając z okazji tak ważnego spotkania, wyróżniony został Staś W. z Uszatków, za przepiękną pracę w przedszkolnym konkursie "Szlakiem Pomników Niepodległości". Kolejną częścią wydarzenia, były występy artystyczne dzieci z grup Gumisie, Uszatki i Puchatki.

Nasze przedszkolaki przygotowują się do uczczenia 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wprawdzie temat jest dla naszych małych Polaków dość trudny, co nie zmienia faktu, że tożsamość narodową budujemy już od najmłodszych lat. W listopadzie cały tydzień poświęcony będzie Polsce, a my wspólnie przez 5 dni będziemy spotykać się na przedszkolnym holu, by godnie uczcić to wydarzenie. Już dziś w naszych przedszkolnych salach pojawiły się kąciki, które na bieżąco będą modyfikowane, pod patriotyczną działalność dzieci. W piątek natomiast stworzyliśmy żywą flagę, a w przedszkolu zrobiło się pięknie, biało-czerwono. Marta Cieślak