Akcje charytatywne

Akcje społeczne i charytatywne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my,  kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. "Praca" dla nich uczy nas pokory wobec życia.                                         Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych (słabszych, mniej sprawnych, mniej zaradnych...),integrują środowisko, uczą empatii,  większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych a przede wszystkim tego,  że wspólnie możemy zdziałać więcej!

DLATEGO CHĘTNIE UCZESTNICZYMY I WŁĄCZAMY SIĘ W TAKIE AKCJE, JAK:

1. Paczuszka dla chorego maluszka

W tym roku bierzemy udział w pomocy na rzecz podopiecznych fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo w Tychach.

2. Szlachetna paczka.

Szlachetna paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia, wybrane przez nas rodziny otrzymają paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom a często również marzeniom.

3. Wkręć się w pomaganie.

Akcja polega na zbieraniu plastikowych zakrętek i przekazywaniu ich w wyznaczone miejsca wskazane przez organizatorów akcji. Dzięki współpracy z firmami recyklingowymi, kurierskimi i przewozowymi można odebrać dostawę zakrętek z całej Polski! Dochód z ich sprzedaży przeznaczany jest zawsze na konkretny cel – na leczenie, rehabilitację lub sprzęt specjalistyczny dla potrzebującej osoby.

4. Zbiórka karmy dla zwierząt z Przytuliska "Ostoja Ocalenie"
Każdego roku nasze przedszkole odwiedza pani przedstawiciel Przytuliska dla zwierząt - Przystań Ocalenie. Opowiada o zwierzakach przebywających w przystani, o ich losach. Wiemy, że Przystań tworzą cudowni ludzie, opiekujący się nie tylko pieskami czy kotkami, bo dom tam znalazło mnóstwo koni, krowa, kozy, lis, a nawet małpka. Wszystkie zwierzęta kiedyś dotkliwie potraktował los i niedobrzy ludzie, na szczęście teraz zaznały spokoju. Spotkania te uczą dzieci odpowiedzialności za swoje domowe zwierzaczki. Dzięki hojności rodziców przekazujemy dla Przystani karmę i koce.

• Przedszkole nr 9 im. Pluszowego Misia
    ul. Brzozowa 41, 43-100 Tychy