Wydarzenia

Rok szkolny 2018/19

SZKOŁA MUZYCZNA

W piątek 18.01 nasze przedszkole odwiedził nauczyciel akordeonu z Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach. Dzięki temu spotkaniu dzieci poznały ten niezwykły instrument, dowiedziały się w jaki sposób na nim zagrać, a także same próbowały swoich sił. Była to świetna okazja do zainteresowania dzieci muzyką, zachęcenia do odwiedzenia szkoły muzycznej, wzięcia udziału w zajęciach, a może w przyszłości do zapisania się do niej, by ćwiczyć i szlifować swoje muzyczne talenty.

BAL KARNAWAŁOWY

17 stycznia odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Ten dzień jest długo wyczekiwany przez przedszkolaków. Od rana pojawiały się przebrane dzieci. Były księżniczki, piraci, elfy, policjanci...Nie sposób zliczyć wszystkich postaci. Muzyka porwała wszystkich do tańca. Bal przyniósł dzieciom wiele radości. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych strojów. Do zobaczenia podczas kolejnego balu. (JM)

„Idą święta, nie o SMS-się, lecz o kartce pamiętam”

Drodzy Rodzice!!!

Serdeczne gratulacje dla 

Milenki S.z grupy „Puchatki” oraz 

Martynki Ch. z grupy „Wesołe Misie”, 
które wzięły udział w wewnątrz przedszkolnym konkursie. 
Nasza zabawa polegała na wysłaniu drogą tradycyjną kartki pocztowej z życzeniami świątecznymi. Dowody aktywności (fotorelacja) zostały przesłane na adres mailowy przedszkola.
Dziękujemy za udział i zachęcamy do aktywnego uczestnictwa we wszystkich konkursach!!!
Ciekawe nagrody gwarantowane.

GÓRA GROSZA PODLICZONA!!!

Serdeczne podziękowania dla wszystkich przedszkolaków, 

rodziców, pracowników przedszkola za udział w akcji „Góra Grosza.” 

Z przyjemnością informuję, że uzbieraliśmy kwotę 200 zł i 3 grosze.

Tym samym pragnę ogłosić wyniki konkursu wewnątrz przedszkolnego na największą uzbieraną kwotę:
1. MIEJSCE Grupa „USZATKI”
2. MIEJSCE grupa „GUMISIE”
3. MIEJSCE grupa „PUCHATKI”
4. MIEJSCE grupa „WESOŁE MISIE”
Jeszcze raz dziękuję w imieniu wszystkich dzieci mieszkających w Domach Dziecka, którym zostanie przekazana zebrana przez dzieci, Państwa kwota.

W piątek 11.01.2019 w tyskim MDK 1 odbyło się 27 podsumowanie konkursu ogólnopolskiego "Witaj gwiazdko złota" wręczenie nagród było pięknie oprawione występami artystycznymi dzieci uczęszczających na różnorodne zajęcia w MDK1. W tym znanym dla Tychów ogólnopolskim konkursie wzięły udział dwie dziewczynki z naszego przedszkola. Pamiątkowe dyplomy i nagrody otrzymała Basia H. za kwalifikacje do wystawy, zaś Hania S. zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy dzieciom oraz Pani Hani S. i Gosi D. za przygotowanie dziewczynek do konkursu. MDK 1 zaprasza na zwiedzanie galerii prac konkursowych. 

 

  WIGILIA W PRZEDSZKOLU

 

19 grudnia w naszym przedszkolu odbył się uroczysty obiad wigilijny. Pani dyrektor złożyła dzieciom i pracownikom przedszkola świąteczne życzenia, zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę. Później przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem. Dzieci miały okazję w tym dniu skosztować tradycyjnych wigilijnych potraw: ryba, kapusta z grochem, makówki. Wspólny wigilijny obiad przebiegł w miłej, domowej atmosferze. Takie spotkania niosą ze sobą uśmiech i radość dzieci, wprowadzają w świąteczny nastrój.

 

 

 POWITANIE ZIMY

 

W poniedziałek 17.12 spotkaliśmy się na przedszkolnym holu, by wspólnie powitać zimę. Pani Marta opowiedziała nam o warunkach atmosferycznych panujących zimą, zimowym ubiorze, braliśmy udział w wesołych zabawach, konkursach i zagadkach. Musieliśmy np. poukładać śnieżynkowe puzzle albo szybciutko się ubrać, co wcale proste nie było :D Mięliśmy też zadania do wykonania. Trzeba było uważnie słuchać i słowa kodować w gesty oraz pomóc św. Mikołajowi poukładać prezenty na półki, bo przy tej ostatniej wichurze wszystko mu się poprzewracało. Świetnie poradziliśmy sobie z zakodowanymi instrukcjami i mogliśmy wesoło potańczyć. Mamy nadzieję, że nasze wspólne zabawy sprawiły, że już niedługo spadnie dużo śniegu i będziemy mogli cieszyć się białymi świętami, jeździć na sankach czy lepić bałwany.

 

 

  WARSZTATY PLASTYCZNE Z UCZNIAMI SP-13

 

w piątek 7 i 14 grudnia w grupach Puchatki i Gumisie odbyły się warsztaty plastyczne, które poprowadziła pani Justyna oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tychach. W pierwszej części dzieci poznały różne odcienie zielonego i tymi kolorami namalowały choinki. Następnie uczniowie zaprezentowali naszym przedszkolakom sposoby wykonania bombek z papieru. Zwrócili uwagę na możliwość wykorzystania skrawków papieru- recykling. Ostatnim etapem było naklejenie ozdób na choinkach. Dziękujemy za wspólną zabawę. Chętnie weźmiemy udział w kolejnych warsztatach.

 

 

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

6 grudnia od rana w przedszkolu była wielka ekscytacja i oczekiwanie, czy święty Mikołaj o nas nie zapomni. Po śniadaniu wszystkie dzieci ubrane na czerwono, w czapkach mikołajkowych, rogach reniferów zebrały się na holu i czekały w napięciu na gościa. Nagle rozległ się dźwięk dzwoneczków i zjawił się Mikołaj w wielkim workiem i prezentami. Dzieci  pytały Mikołaja o jego dom, sanie i renifery. W podziękowaniu za prezenty dzieci zaśpiewały piosenki, a potem była Mikołajkowa dyskoteka. Ale to nie był koniec atrakcji w tym dniu, ponieważ grupy Puchatków, Wesołych misiów i Gumisiów poszły do teatru małego na spektakl muzyczny „Mała syrenka”, a grupa Uszatków pojechała do Multikina na film pt. „Grinch- świąt nie będzie”. To był cudowny dzień pełen wrażeń.

 

BARBÓRKA W PRZEDSZKOLU

04 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Górnika. W tym dniu wszystkie przedszkolaki były odświętnie ubrane i ozdobione kolorowymi wiankami - dziewczynki oraz czako górniczymi - chłopcy. Na uroczystość barbórkową przybył do nas Pan Tomasz Opaszowski, który w zawodzie górnika przepracował już 25 lat. Specjalnie dla Niego oraz całej społeczności przedszkolnej dzieci z grupy "Uszatki" przygotowały z Panią Gosią występ artystyczny. Nie obyło się bez piosenek biesiadnych, wierszyków, życzeń. Taniec śląski "Trojak" wykonały dziewczynki ubrane w tradycyjne stroje śląskie. Także pozostałe grupy przygotowały dla przybyłego gościa tańce: Puchatki - Grozik, Wesołe Misie - Koziorajka, a Gumisie piosenkę "Górniczy mundur" oraz wiersz "Tu rosły paprocie". Po zakończeniu występów Pan Tomasz odwiedził każdą grupę i cierpliwie odpowiadał na wszystkie nurtujące dzieci pytania. Pozostawił także słodki poczęstunek w postaci tradycyjnych, śląskich "bombonów - szkloków" kopalnioków. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy naszemu Górnikowi Panu Tomkowi za przybycie u wspólne świętowanie.(md)

 

URODZINY PLUSZOWEGO MISIA

23 listopada cała społeczność Przedszkola nr 9 im. Pluszowego Misia spotkała  się aby wspólnie świętować urodziny swojego patrona. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem– Pluszowym Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże. A każdy był piękny  i wyjątkowy.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która powitała dzieci i zaprosiła wszystkich do wspólnego odśpiewania hymnu naszego przedszkola.  Następnie  dzieci z grupy Uszatki wystąpiły z przedstawieniem teatralnym „Misiek Serduszko”. Po czym nadszedł czas na zabawę: pani Hania przypomniała historię pluszowego misia i zaprezentowała ilustracje przedstawiające zdjęcia misiów z różnych epok. Tańce przeplatały się z grami, zagadkami i quizami, panie też włączyły się do zabawy. Brały wdział w konkursie plastycznym- Narysuj Misia- ale wcale nie byłoto łatwe- miały zasłonięte oczy. Było dużo śmiechu J. Punktem kulminacyjnym naszych uroczystości było zaprezentowanie olbrzymiego tortu przedstawiającego podobiznę Pluszowego Misia zrobionego przez P. Kasię K. Ale na tym nie koniec. Później była dyskoteka- wszystkie przedszkolaki bawiły się doskonale, tańcząc przy swojej ulubionej muzyce. Zmęczone tańcem dzieciaki odpoczywały w sali po zjedzeniu pysznego tortu.

Ten dzień pełen był uśmiechu i radości. A widok dziecięcych twarzy bezcenny. (hs)

 

PRZYGODY TECHNOLUDKA

W czwartek, 22 listopada nasze przedszkole odwiedzili aktorzy, którzy przedstawili teatrzyk „Przygody Technoludka”. Tytułowy bohater, skupiony na technologicznych gadżetach zgubił się w lesie i nie wiedział jak się z niego wydostać. Z pomocą przybył mu leśny skrzat, zwierzęta ale też i my, pomagając rozwiązywać zadania. Skrzat odprowadzając Technoludka do domu, uświadomił naszemu bohaterowi, jak ważny jest czas spędzany na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim wyjaśnił mu dlaczego dobrze mieć przyjaciela i nie zaniedbywać realnego kontaktu ze drugim człowiekiem. Podczas tej bardzo ważnej bajki tytułowy bohater i wszystkie nasze przedszkolaki nauczyły się, że zdobycze techniki są ważne, ale nigdy nie należy zapomnieć o drugim człowieku i kontakcie z nim. (MC)

 

GOŚCIE U USZATKÓW

W zawiązku z obchodami 19 Dni przeciwko przemocy grupę Uszatki odwiedziły dwie sympatyczne Panie Wioletta Niebieszczańska i Krystyna Leszczyńska. W czasie spotkania dzieci miały okazję wysłuchać bajki o Małej Myszce, która tak, jak dzieci chodziła do przedszkola. Na podstawie bajki dzieci opowiadały, jakie emocje mogą odczuwać w różnych sytuacjach życiowych. Poszukiwały sposobu na radzenie sobie z emocjami w trudnych i przykrych momentach. Doszły do wniosku, że każde dziecko, każda żywa osoba ma prawo do bycia tym kim jest. Należy to uszanować. Dziękujemy bardzo za odwiedziny i pomoc w organizację 19dni przeciwko przemocy w naszym przedszkolu. (MD)

 

19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY

W piątek 16.11 pani Marta zaprosiła wszystkie przedszkolaki do wspólnych zajęć na przedszkolnym holu. Podzieliliśmy się na dwie grupy, najpierw Puchatki i Wesołe Misie, a potem Gumisie i Uszatki, tak by dokładnie zaznajomić się z tematyką emocji. Staraliśmy się powiedzieć czym są emocje, okazywaliśmy je w iście teatralnym stylu, by poczuć jakie jest nasze ciało gdy się cieszymy, smucimy czy złościmy. Następnie nazywaliśmy to co w nas drzemie, w samym środeczku. Mówiliśmy też kiedy, w jakich sytuacjach mamy ochotę się cieszyć, smucić, kiedy się boimy, a kiedy złościmy. A jak to robić najlepiej by nie krzywdzić innych. Największy kłopot zwykle mamy gdy jesteśmy źli, albo się boimy, to wtedy najczęściej atakujemy. Dlatego dziś uczyliśmy się spokojnego oddychania, liczenia do 10, wizualizacji (cudownie było przez chwilę leżeć na kocu, słyszeć szum morza, a jeszcze ta wołająca mama, która niesie nam smakołyki... od razu się uspokajamy :D ) Mówiliśmy też, że możemy narysować naszą emocje, ulepić ją, czy skorzystać z innych rodzajów wyciszaczy - folia bąbelkowa, gumki, piłeczki stresowe, a może po prostu dobra gimnastyka (na szybko - mocno zaciskaliśmy i puszczaliśmy pięści, żeby zmęczyć rączki).. repertuar radzenia sobie z gniewem jest duży.. Złość nie jest zła, złe mogą być jej czyny. Niestety ludzie krzywdzą się nie tylko czynami ale i słowami.. o tym też rozmawialiśmy. Uczyliśmy się co zrobić w takiej sytuacji - STOP NIE ZGADZAM SIĘ, głośno wybrzmiało z gardeł wszystkich przedszkolaków. Przecież nasze prawa - nasze - ludzi, są zagwarantowane w konstytucji i powszechnej deklaracji praw człowieka, a jest jeszcze konwencja praw dziecka... i o tym też rozmawialiśmy. Na koniec wykonaliśmy piękne prace plastyczne, które zawiesiliśmy w przedszkolnej szatni. Rodzice i bliscy wiedzą, że nie zgadzamy się na przemoc. ;) Dziękujemy fundacji po DRUGIE za zorganizowanie tej międzynarodowej akcji. Kampania 19 dni dziękujemy, że mogliśmy brać udział! Jesteśmy jeszcze mali, ale zmienimy świat! :) (MC)

 

  100 LAT NIEPODLEGŁEJ

W naszym przedszkolu rozpoczęliśmy obchody 100lecia Odzyskania Niepodległości. Pierwszego dnia dzieci spotkały się na holu by obejrzeć film o symbolach narodowych. Każda grupa wykonała także pracę plastyczną - plakat - Jesteśmy Polakami. Drugiego dnia naszych przedszkolnych obchodów dzieci utrwalały wiadomości o fladze i godle. Puchatki i Wesołe Misie wykleiły wielkie flagi, a Gumisie i Uszatki samodzielnie wykonały godło z kółek origami. Przedszkolaki świetna robota! W kolejnym dniu nasze przedszkole odwiedził bardzo ważny gość - drużynowa phm. Anna Wysocka z Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty”. Zanim Pani Ania opowiedziała nam o zuchach, wszystkie dzieci wzięły udział w przedszkolnym festiwalu piosenki patriotycznej. Każda z grup zaprezentowała jeden utwór, Puchatki zaśpiewały piosenkę "Symbole narodowe", Wesołe Misie "Piosenkę Małego Patrioty", Gumisie "Przybyli Ułani pod okienko", a Uszatki "Wojenko, wojenko". Dzieci przepiękni zaprezentowały się w czasie występów i otrzymały ogromne brawa. Po ich występach pani Ania zabrała dzieci w zaczarowany świat zuchów. Opowiedziała o zuchowych zabawach, pokazała zdjęcia zuchowych zmagań z dawnych ale i obecnych lat, rekwizyty, puchary, a nawet naszywki ze sprawnościami. Nauczyła także dzieci wesołej zuchowej zabawy. Na pożegnanie i pamiątkę zostawiła nam chustę, naszywkę sprawnościową i grę stworzoną przez zuchy, która teraz rozpocznie wędrówkę po wszystkich salach. Pani Aniu bardzo dziękujemy za odwiedziny zapraszamy ponownie. W piątek 09 listopada gdy zegar wskazał 11.11 wszyscy powstaliśmy do Hymnu by wspólnie złożyć hołd tym, którzy walczyli o naszą Niepodległość. Dzieci wraz z pracownikami przedszkola odśpiewały 4 zwrotki, najważniejszej dla nas pieśni. Jesteśmy dumni z naszych małych Patriotów. Na koniec obchodów na dzieci czekały upominki. Tyski oddział Skautów Royal Rangers Szczep RR 40 TYCHY przygotował 100 bransoletek, z okazji 100 rocznicy  dla 100 przedszkolaków. Dziękujemy Wam serdecznie. Mimo, że tydzień obchodów się kończy, my wierzymy że w sercach każdego  z przedszkolnych dzieci kiełkuje ogromna miłość do naszego kraju. Będziemy o nią dbać i wychowywać kolejne  pokolenie ludzi odpowiedzialnych za Polskę. Jeszcze raz dziękujemy Instytut Pamięci Narodowej za patronat i nagrody, pani Joannie Kucz-Pieczka z Muzeum Miejskiego w Tychach za pomoc w konkursie, a Skautom Szczep RR 40 TYCHY za bransoletki. Każdemu przedszkolakowi natomiast serdecznie dziękujemy za prawdziwą płynącą z serca patriotyczną postawę podczas całego tygodnia naszych uroczystości, nauczycielkom zaś za przygotowanie tych wyjątkowych spotkań.

 

   ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

15 października Światowy Dzień Mycia Rąk – moc jest w naszych rękach!

Inauguracja tego ważnego święta w Tychach miała miejsce w naszym przedszkolu 15 października a rozpoczął ją dyrektor Stacji Epidemiologiczno – Sanitarnej w Tychach.Podczas spotkania przedszkolaki wysłuchały bajki o Misiu Szczepanku, rozmawiały o zdrowiu oraz  brały udział w warsztacie mycia rąk. Wydarzenie to  - promujące prostą czynność mycia rąk  i uświadamiające kluczową rolę, jaką odgrywa ona w ochronie zdrowia i życia dzieci - było jednym z wielu organizowanych na całym świecie.  Obchodzony 15 października Światowy Dzień Mycia Rąk został ustanowiony przez ONZ w 2008 roku, aby podkreślić ogromne znaczenia mycia rąk wodą i mydłem. To jedna z najbardziej efektywnych i dostępnych metod profilaktyki zdrowotnej. Tegoroczne hasło przewodnie Światowego Dnia Mycia Rąk brzmi: „Moc jest w Twoich rękach”. Każdy z nas ma prawo do tworzenia zdrowego społeczeństwa poprzez mycie rąk wodą z mydłem. Przedszkolaki z Pluszowego Misia cieszą się, że i one mogły dołożyć swoją cegiełkę do tak ważnej sprawy.

 

KIERMASZ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

11 października już po raz siódmy w naszym przedszkolu odbył się Kiermasz Zdrowej Żywności . Na naszym stole obfitości znalazły się ciastka owsiane, batony musli, ciastka ryżowe, babeczki warzywne i owocowe, sezamki, domowy pasztet, bułki owsiane, rolady szpinakowe, ciasto marchewkowe, ciasto szpinakowe, owsianka śniadaniowa, domowe przetwory i pasty do smarowania (dżem figowy, pasta z awokado, humus, pasty twarogowe). Była to świetna okazja, by pokazać dzieciom, że przekąski mogą dobrze smakować i kolorowo wyglądać, a co najważniejsze być zdrowe. Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji poprzez przygotowanie zdrowych przekąsek, potraw i udział w kiermaszu. Kolejny zdrowy kiermasz za rok.

 

WYCIECZKA DO NIEZŁYCH ZIÓŁEK W MIKOŁOWIE

9 października dzieci z grupy Gumisie i Wesołe Misie pojechały na wycieczkę do Zagrody i Ogrodnictwa Niezłe Ziółka w Mikołowie. Jak czytamy na stronie internetowej "Wizyta w gospodarstwie to poznanie świata roślin i zwierząt oraz odkrycie magicznej symbiozy z życiem ludzi. Przygodę w Niezłych Ziółkach rozpoczynamy od pokazowego ogródka ziołowego, przechodzimy przez zakątek dla owadów pożytecznych, dalej alejką drzewek dochodzimy do pokazowego tunelu foliowego, dowiemy się jak uprawia się zioła, warzywa. W terenowej pracowni zmienimy was w ogrodników. Materiały zielne zbadamy w skali makro pod binokularami". Jesteśmy pod wrażeniem piękna tego gospodarstwa. Spokój, naturalność, symbioza ludzi, zwierząt i roślin...coś przepięknego. Na pewno jeszcze wrócimy do zagrody.

 

POWITANIE JESIENI

28 września przywitaliśmy w naszym przedszkolu jesień. Wszystkie grupy zebrały się razem, by świętować przybycie nowej pory roku. Chętne dzieci brały udział w konkursach. Poprzez dotyk rozpoznawały charakterystyczne dla jesieni owoce i liście. Atrakcją okazał się taniec ze wstążkami w jesiennych barwach. Pani Marta, Gosia i Kasia uczestniczyły w konkursie na najszybsze obranie jabłka. Dzieci z pełnym zaangażowaniem kibicowały swoim paniom. Przedszkolaki uczciły nadejście jesieni nie tylko tańcami, odbyło się również Jesienne kodowanie w przedszkolu. Każda grupa otrzymała matę do kodowania oraz kolorowe liście. Kodowanie okazało się ciekawą zabawą. Wszystkie grupy wykonały zadanie. Mamy nadzieję, że te jesienne miesiące będą pełne przygód i nowych odkryć.

 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodzony jest Dzień Przedszkolaka, z tej okazji spotkaliśmy się na holu by uczcić to święto. Jednak już wczoraj dzieci miały za zadanie narysować swój portret, a z obrazków tych stworzyliśmy plakat – Przedszkolaki to My, rodzice mogą go podziwiać w przedszkolnej szatni.  Imprezę na holu rozpoczęła pani Dyrektor witając wszystkie dzieci i składając im życzenia, a potem odśpiewaliśmy nasz przedszkolny hymn. Pani Marta opowiedziała dzieciom o tym jakie mają prawa i pokazała finalny plakat.  Dzieci wiedzą już teraz, że każde z nich należy do naszej społeczności, każde jest ważne, wyjątkowe i potrzebne, a bez niego odczuwamy pustkę, tak jak puste było miejsce na kartce bez jego portretu. Następnie wszyscy ruszyliśmy do wesołej zabawy. Tańce przeplatały się z konkursami, a integracja dzieci z wszystkich grup rozpoczęła się na dobre.  Nasze drogie przedszkolaki, jeszcze raz wszystkiego najlepszego. Bądźcie zawsze tacy uśmiechnięci, radośni i zaciekawieni światem MC.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

18 września przyłączyliśmy się, jak co roku, do akcji "Sprzątania świata". Uroczystości rozpoczęliśmy od teatrzyku Sznurek Jurka- opowiadającego o zaśmiecaniu najbliższego otoczenia przez dzieci. Następnie na podstawie doświadczeń poznaliśmy negatywny wpływ nielegalnych wysypisk śmieci na środowisko. Szczególną uwagę zwracaliśmy na segregowanie odpadów oraz recycling. Nie zabrakło również zabaw sprawdzających wiedzę naszych przedszkolaków w tej dziedzinie. W mniejszych zespołach dzieci przyporządkowywały śmieci do kolorowych pojemników na odpady. Mamy nadzieję, że zdobyta na dzisiejszych zajęciach wiedza zapadnie głęboko w pamięć naszym przedszkolakom. (HS)

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM STRAŻY MIEJSKIEJ W TYCHACH
 

 
11 września przedszkolaki z Przedszkola Pluszowego Misia uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielem Straży Miejskiej w Tychach Panią Honoratą. Hasłem spotkania była: BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA. Dzieci miały okazję porozmawiać  ze Strażnikiem Miejskim o zachowaniu zasad bezpieczeństwa na ruchliwej ulicy. Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: dzieci młodszych 3 i 4 letnich oraz starszych 5 i 6 letnich.  Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówiła sposoby unikania lub pokonywania ich. Pani Honorata uczulała, aby dzieci zawsze pamiętały o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem. Przypomniała, że na przednim siedzeniu samochodu mogą jeździć tylko dzieci które skończyły 12 lat. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasad bezpieczeństwa, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!(HS)

 

 SPOTKANIE Z TRENEREM Z KLUBU TENISOWEGO TENNIS TEAM

W TYCHACH

7 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z trenerem z Klubu Tenisowego Tennis Team w Tychach. Gościa przywitała pani dyrektor i dzieci ze starszych grup. Trener opowiedział przedszkolakom o tenisie, sprawdzając w tym czasie  zakres wiadomości o tym sporcie. Następnie przedszkolaki wzięły udział w konkurencjach sprawdzających ich umiejętności w zakresie koordynacji, rzutów, łapania piłki, chwytów, skoków. Dzieci wykorzystywały podczas zabaw i ćwiczeń piłki gąbkowe i piłki o 75% niższej mniejszej kompresji. Na koniec dzieci miały możliwość porównania wyników. Każdy mógł poczuć się zwycięzcą w danej konkurencji. Mamy nadzieję, że teraz rozpocznie się przygoda przedszkolaków z tenisem.

 

Aktualności