Wydarzenia

Rok szkolny 2018/19

15 października Światowy Dzień Mycia Rąk – moc jest w naszych rękach!

Inauguracja tego ważnego święta w Tychach miała miejsce w naszym przedszkolu 15 października a rozpoczął ją dyrektor Stacji Epidemiologiczno – Sanitarnej w Tychach.Podczas spotkania przedszkolaki wysłuchały bajki o Misiu Szczepanku, rozmawiały o zdrowiu oraz  brały udział w warsztacie mycia rąk. Wydarzenie to  - promujące prostą czynność mycia rąk  i uświadamiające kluczową rolę, jaką odgrywa ona w ochronie zdrowia i życia dzieci - było jednym z wielu organizowanych na całym świecie.  Obchodzony 15 października Światowy Dzień Mycia Rąk został ustanowiony przez ONZ w 2008 roku, aby podkreślić ogromne znaczenia mycia rąk wodą i mydłem. To jedna z najbardziej efektywnych i dostępnych metod profilaktyki zdrowotnej. Tegoroczne hasło przewodnie Światowego Dnia Mycia Rąk brzmi: „Moc jest w Twoich rękach”. Każdy z nas ma prawo do tworzenia zdrowego społeczeństwa poprzez mycie rąk wodą z mydłem. Przedszkolaki z Pluszowego Misia cieszą się, że i one mogły dołożyć swoją cegiełkę do tak ważnej sprawy.

 

WYCIECZKA DO NIEZŁYCH ZIÓŁEK W MIKOŁOWIE

9 października dzieci z grupy Gumisie i Wesołe Misie pojechały na wycieczkę do Zagrody i Ogrodnictwa Niezłe Ziółka w Mikołowie. Jak czytamy na stronie internetowej "Wizyta w gospodarstwie to poznanie świata roślin i zwierząt oraz odkrycie magicznej symbiozy z życiem ludzi. Przygodę w Niezłych Ziółkach rozpoczynamy od pokazowego ogródka ziołowego, przechodzimy przez zakątek dla owadów pożytecznych, dalej alejką drzewek dochodzimy do pokazowego tunelu foliowego, dowiemy się jak uprawia się zioła, warzywa. W terenowej pracowni zmienimy was w ogrodników. Materiały zielne zbadamy w skali makro pod binokularami". Jesteśmy pod wrażeniem piękna tego gospodarstwa. Spokój, naturalność, symbioza ludzi, zwierząt i roślin...coś przepięknego. Na pewno jeszcze wrócimy do zagrody.

 

POWITANIE JESIENI

28 września przywitaliśmy w naszym przedszkolu jesień. Wszystkie grupy zebrały się razem, by świętować przybycie nowej pory roku. Chętne dzieci brały udział w konkursach. Poprzez dotyk rozpoznawały charakterystyczne dla jesieni owoce i liście. Atrakcją okazał się taniec ze wstążkami w jesiennych barwach. Pani Marta, Gosia i Kasia uczestniczyły w konkursie na najszybsze obranie jabłka. Dzieci z pełnym zaangażowaniem kibicowały swoim paniom. Przedszkolaki uczciły nadejście jesieni nie tylko tańcami, odbyło się również Jesienne kodowanie w przedszkolu. Każda grupa otrzymała matę do kodowania oraz kolorowe liście. Kodowanie okazało się ciekawą zabawą. Wszystkie grupy wykonały zadanie. Mamy nadzieję, że te jesienne miesiące będą pełne przygód i nowych odkryć.

 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodzony jest Dzień Przedszkolaka, z tej okazji spotkaliśmy się na holu by uczcić to święto. Jednak już wczoraj dzieci miały za zadanie narysować swój portret, a z obrazków tych stworzyliśmy plakat – Przedszkolaki to My, rodzice mogą go podziwiać w przedszkolnej szatni.  Imprezę na holu rozpoczęła pani Dyrektor witając wszystkie dzieci i składając im życzenia, a potem odśpiewaliśmy nasz przedszkolny hymn. Pani Marta opowiedziała dzieciom o tym jakie mają prawa i pokazała finalny plakat.  Dzieci wiedzą już teraz, że każde z nich należy do naszej społeczności, każde jest ważne, wyjątkowe i potrzebne, a bez niego odczuwamy pustkę, tak jak puste było miejsce na kartce bez jego portretu. Następnie wszyscy ruszyliśmy do wesołej zabawy. Tańce przeplatały się z konkursami, a integracja dzieci z wszystkich grup rozpoczęła się na dobre.  Nasze drogie przedszkolaki, jeszcze raz wszystkiego najlepszego. Bądźcie zawsze tacy uśmiechnięci, radośni i zaciekawieni światem MC.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

18 września przyłączyliśmy się, jak co roku, do akcji "Sprzątania świata". Uroczystości rozpoczęliśmy od teatrzyku Sznurek Jurka- opowiadającego o zaśmiecaniu najbliższego otoczenia przez dzieci. Następnie na podstawie doświadczeń poznaliśmy negatywny wpływ nielegalnych wysypisk śmieci na środowisko. Szczególną uwagę zwracaliśmy na segregowanie odpadów oraz recycling. Nie zabrakło również zabaw sprawdzających wiedzę naszych przedszkolaków w tej dziedzinie. W mniejszych zespołach dzieci przyporządkowywały śmieci do kolorowych pojemników na odpady. Mamy nadzieję, że zdobyta na dzisiejszych zajęciach wiedza zapadnie głęboko w pamięć naszym przedszkolakom. (HS)

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM STRAŻY MIEJSKIEJ W TYCHACH
 
11 września przedszkolaki z Przedszkola Pluszowego Misia uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielem Straży Miejskiej w Tychach Panią Honoratą. Hasłem spotkania była: BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA. Dzieci miały okazję porozmawiać  ze Strażnikiem Miejskim o zachowaniu zasad bezpieczeństwa na ruchliwej ulicy. Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: dzieci młodszych 3 i 4 letnich oraz starszych 5 i 6 letnich.  Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówiła sposoby unikania lub pokonywania ich. Pani Honorata uczulała, aby dzieci zawsze pamiętały o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem. Przypomniała, że na przednim siedzeniu samochodu mogą jeździć tylko dzieci które skończyły 12 lat. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasad bezpieczeństwa, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!(HS)

 

 SPOTKANIE Z TRENEREM Z KLUBU TENISOWEGO TENNIS TEAM

W TYCHACH

7 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z trenerem z Klubu Tenisowego Tennis Team w Tychach. Gościa przywitała pani dyrektor i dzieci ze starszych grup. Trener opowiedział przedszkolakom o tenisie, sprawdzając w tym czasie  zakres wiadomości o tym sporcie. Następnie przedszkolaki wzięły udział w konkurencjach sprawdzających ich umiejętności w zakresie koordynacji, rzutów, łapania piłki, chwytów, skoków. Dzieci wykorzystywały podczas zabaw i ćwiczeń piłki gąbkowe i piłki o 75% niższej mniejszej kompresji. Na koniec dzieci miały możliwość porównania wyników. Każdy mógł poczuć się zwycięzcą w danej konkurencji. Mamy nadzieję, że teraz rozpocznie się przygoda przedszkolaków z tenisem.

 

Aktualności