Menu

Wydarzenia

Archiwum 2103/2014

 

Czerwiec


1) 09.06.2014- Gumisie w Domu Opieki "Wrzos"

           W poniedziałek 09.06.2014 dzieci z grupy Gumisie odwiedziły dom opieki społecznej mieszczący się na naszym osiedlu. Zaprezentowały dla podopiecznych domu "Wrzos" kilka tańców i wierszyki. Bardzo ciepłe powitanie sprawiło, że dzieci wystąpiły przepięknie bez tremy i zdenerwowania. Po zakończonym występie dzieci dostały gorące brawa i słodkie lizaczki.(HS)

 

2) 10.06.2014- SPARTAKIADA SPORTOWA

W dniach  10 i 11 czerwca 2014 r. reprezentacja naszego przedszkola brała udział w III SPARTAKIADZIE SPORTOWEJ pod hasłem „MALI SPORTOWCY 2014”

Spartakiada odbyła  się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Tychach, przy al. Piłsudskiego 20 w godzinach 10:30 – 12:30.  Zawody składały się z 8 konkurencji  i dały dzieciom możliwość przedniej zabawy!

W czasie zawodów dzieci:
     -        propagowały zdrowy styl życia poprzez aktywne spędzanie czasu;
     -        rozwijały sprawności fizyczną ;
     -        nabywały umiejętności  współpracy i współdziałania w zespole;
     -        poznawały  i przestrzegały zasady zdrowej rywalizacji sportowej;
     -        rozwijały odporność  emocjonalną w sytuacjach porażki lub zwycięstwa;
     -        były wdrażane do przestrzegania reguł w zawodach sportowych;
     -        poznawały i stosowały zasady właściwego dopingu sportowego;
     -        integrowały się z  dziećmi z poszczególnych grup przedszkolnych….( LG)


3) 10.06.2014- RODZINNY PIKNIK

          W poniedziałek 10 czerwca 2014 r. odbył się Przedszkolny Piknik Rodzinny. Impreza została zorganizowana przez Grono Pedagogiczne oraz Rodziców Przedszkola im. Pluszoego Misia.
Tegoroczny piknik odbył się pod hasłem : JEDZIEMY NA SAFARI. Na początek wszystkie dzieci wzięły udział w konkursach:

- przyklejanie łatek żyrafie

- robienie afrykańskiej biżuterii

- rzucaniu mięska do paszczy lwa

- noszenie wody z oazy

          Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale a zwycięzka drużyna banany. Po części zorganizowanej przez nauczycielki dzieci mogły skorzytać z innych atrakcji: dmuchany zamek, malowanie twarzy, loteryjka, konie, lepienie z masy solnej, kącik z casteczkami oraz griii.

          Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Pikniku, a w szczególności Rodzicom.(HS)

 

Maj

1) 05.05-09.05.2014- TYDZIEŃ EUROPEJSKI 

W 2 tygodniu maja wszystkie przedszkolaki poznawały rożne kraje Unii Europejskiej. Zwieńczeniem tak ważnego tygodnia było spotkanie 9 maja na holu przedszkolnym pod hasłem Dzień Unii Europejskiej. Wszystkie dzieci odsłuchały Hymnu Unii a następnie wybrały się w podroż po czterech wyjątkowych krajach. Poznały Grecję, i zwyczaje w niej panujące, smaczne potrawy, historie Olimpiady, a Puchatki zatańczyły nam grecki taniec. Następnie przenieśliśmy się do Dani stolicy klocków lego, H.H.Andersena , syrenki i Wikingów. Wesołe Misie zaśpiewały nam piosenkę o Danii. Kolejnym krajem była Szwecja. Gumisie zaśpiewały o Łosiach które chodzą po szosie, a wszystkie dzieci poznały historie Pippi Langstrump, Sztokholmu i śledzi. Ostatnim odwiedzanym krajem była Irlandia. Tu wokalnie zaprezentowały się Uszatki. Ponadto dzieci zapoznały się z zielonym krajem, wysłuchały historii świętego Patryka i skrzataLeprechaun'a. To był bardzo emocjonujący dzień. (MC)

 

2) 21.05.2014- WYCIECZKA DO PLANETARIUM 

 


         Uszatki, Gumisie i kilkoro Wesołych  Misiów uczestniczyło w wycieczce do planetarium podczas seansu: "Światełka na niebie"  - dzieci przeniosły się w tajemniczy świat gwiazd, planet, Księżyca i innych ciał niebieskich. Poznały gwiazdozbiory Wielką i Małą Niedźwiedzicę. Przygotowany w formie słuchowiska, ilustrowany wierszami seans pozwolił lepiej przybliżyć dzieciom  temat astronomii. (HS)

 

 

3) 30.05.2014- MISZ MASZ NA GŁOWIE CZYLI BAL Z OKAZJI DNIA DZIECKA 


30 maj w naszym przedszkolu odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka pod hasłem kolorowy zawrót głowy – misz masz na głowie. Wszystkie dzieci i pracownicy miały albo niecodzienne fryzury albo nakrycia głowy czy przypinki. Po śniadaniu spotkaliśmy się na holu gdzie wspólnie tańczyliśmy śpiewaliśmy i bawiliśmy się. To był prawdziwy bal. Miedzy tańcami panie dały nam odetchnąć przeprowadzając ciekawe konkursy z nagrodami. Następnie wszystkie dzieci zjadły pyszna galaretkę i wróciły do zabawy przeplatanej bardzo ciekawymi doświadczeniami. Dzień dziecka na długo pozostanie w naszej pamięci.(MC)

Kwiecień

1) 9 i 11.04.2014- ODWIEDZINY W MUZEUM MIEJSKIM W TYCHACH

            9 kwietnia dzieci z grupy Wesołe Misie, a 11 kwietnia dzieci z grupy Puchatki odwiedziły Muzeum Miejskie w Tychach, gdzie obejrzały wystawę przedstawiającą Wielkanocne tradycje Świąteczne. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom o dawnych zwyczajach panujących na śląsku, omówiła tradycyjne przygotowania do świat. Dzieci mogły zapoznać się z pisankami, kraszankami, palmami, czy tradycyjnym śląskim wielkanocnym śniadaniem. Wystawa bardzo nam się spodobała, szczególnie zwyczaje związane z polewaniem, czy ogniskami. (MC)

 


2)10.04.2014- WIERSZOWANA WIOSNA U WESOŁYCH MISIÓW 

         10 kwietnia w grupie Wesołe Misie odbył się konkurs recytatorski pt. : WIERSZOWANA WIOSNA". W konkursie wiersze recytowało 16 dzieci. Jury oceniało dykcję, opanowanie pamięciowe tekstu, sposób przedstawienia, oraz strój przygotowany z rodzicami w domu. Podczas obrad jury dzieci wraz z rodzicami wykonały rysunki do recytownaych wierszy. Powstała w ten sposób piękna książeczka z wierszami. Pierwsze miejsce w konkursie zajęli: Martynka, która recytowała wiersz "Kurka Krasnopiórka" B. Klejny, Bartek - wiersz "Czarodziej" oraz Madzia - wiersz "Wróbelek i piórka". Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i maskotki. (KS)

3) WIRUJĄCE FARBY- ZABAWY Z FIZYKĄ

           W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla dzieci pt „Wirujące farby”. Przedszkolaki wypowiadały się na temat ulubionych kolorów, nauczyły się jakie kolory powstaną z pomieszania różnych barw, jak wyznaczać środek kartki. Dowiedziały się też, co to jest grawitacja . Pan instruktor pokazał dzieciom i nauczycielkom specjalną maszynę „Kręciołka”. Kiedy w to magiczne urządzenie włożono kartkę , na której każde dziecko namalowało własne „esy - floresy”, a pan instruktor zakręcił nim - kolory się wymieszały! Po zatrzymaniu maszyny na kartce powstały przepiękne wzory… Każdy inny, cudowny, niepowtarzalny… Dzieciaki miały wielką frajdę a warsztaty bardzo, bardzo im się podobały! Obrazki, które w ten sposób powstały będą miłą niespodzianką dla bliskich…

4) 22.04.2014- DZIEŃ ZIEMI 

 

           22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, nasze przedszkolaki także włączyły się w obchody tego święta. Spotkanie wszystkich grup na holu rozpoczęliśmy od bajki o czerwonym kapturku, który bardzo narozrabiał w lesie. Następnie dzieci poznały zasady szanowania Ziemi – wody, powietrza, lasów. Same sortowały śmieci, brały udział w wesołych konkursach. Na zakończenie zaprojektowały stroje z odpadów i urządziły pokaz mody.(MC)

 

5) 25.04. 2014- ZIELONA PLANETA ZIEMIA- KONKURS PIOSENKI EKOLOGICZNEJ


 

             25 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się konkurs piosenki pod hasłem- Zielona planeta Ziemia. Odwiedziły nas dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli – nr 8 i 10. Konkurs rozpoczęła Mielenka z naszego przedszkola witając piosenka wszystkich gości. Następnie zaprezentowały się dzieci młodsze, a potem starsze. Poziom konkursu był bardzo bardzo wysoki, a jury miało trudne zadanie. Każde z uczestniczących dzieci otrzymało nagrody. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.(MC)

Marzec

1) 12.03.2014- ZDROWA I KOLOROWA KANAPKA
 

             Dzisiaj dzieci z grupy Przedszkola im. Pluszowego Misia miały bardzo pracowite przedpołudnie, na drugie śniadanie przygotowały sobie kolorowe kanapki pełne witamin. Dzieci przyniosły do przedszkola potrzebne produkty takie jak: sałatę, ogórki, pomidory, rzodkiewkę, paprykę, ser żółty, jajka, szczypiorek, ser biały, jogurt naturalny itp.

            Po starannym umyciu rąk wszyscy zabrali się do pracy.Krojenie, smarowanie, mieszanie okazao się bardzo pracochłonne. Kanapki zrobione własnoręcznie były bardzo pyszne i kolorowe i znikały z talerzyków w ekspresowym tempie.

            Podsumowaniem zajęć było obejrzenie filmu edukacyjnego o zdrowej żywnośći.
2) 17.03.2014- DZIEŃ ŻÓŁTY

            17 marca dzieci z naszego przedszkola obchodziły Międzynarodowy Dzień Słońca.

            Jest to święto ustanowione w 2000 roku przez Amerykańską Agencje Kosmiczną NASA mające na celu upowszechnianie wiedzy o Słońcu i jego wpływie na życie na Ziemi.

            Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w żółtym, słonecznym kolorze i były w pogodnym nastroju. Przez cały dzień wraz ze swoimi paniami bawiły na holu przedszkolnym. Atrakcji było wiele: Faustynka zaprezenowała wiersz p. "Żółta barwa", Pani Hania i Pani Grażyna przedstawiły teatrzyk pt. "Bajeczka o słoneczku", były wesołe zabawy przy muzyce, konkursy oraz kwiatowe nagrody. (HS)

 

3) DZIEŃ ZIELONY - POWITANIE WIOSNY - w tym dniu wszystkie dzieci przyszly do przedszkola ubrane na zielono. Witaliśmy Wiosnę na holu bawiąc się wesoło. Każda grupa zaprezentowała "zieloną" piosenkę lub wesoły taniec. Dzieci dowiedziały się, że odchodzącą zimę prezentuje MARZANNA, którą wcześniej wykonały Gumisie, a nadchodzącą wiosnę wita się Gaikiem wykonanym przez Uszatki. Po wspólnej zabawie wszystkie przedszkolaki udały się na pobliskie łąki, gdzie uczestniczyły w zabawach na powitanie Wiosny. (K.S)

 

4) " WIERSZOWISKO" - TAKI TYTUŁ NOSIŁ MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI, KTÓRY PRZYGOTOWAŁA I POPROWADZIŁA P. ASIA. UCZESTNIKAMI KONKURSU BYŁY DZIECI Z PRZEDSZKOLI NR 8,9,10,11 i 12. ZADANIEM KONKURSOWYM BYŁO PRZYGOTOWANIE WIERSZA D. USENKO LUB B. KLEJNY   I WYRECYTOWANIE NA KONKURSIE. JURY ZWRACAŁO UWAGĘ NA DYKCJĘ, OPANOWANIE PAMIĘCIOWE, PREZENTACJĘ I STRÓJ. WSZYSTKIE DZIECI OTRZYMALY NAGRODY I PAMIĄTKOWE DYPLOMY. (k.s)

Luty

1) Bal karnawałowy

Ach, cóż to był za bal…

W dniu 14.02.2014 nasze przedszkole zamieniło się w kolorową krainę. Do przedszkola przyszły księżniczki, motylki, piraci oraz inne postaci z bajek, baśni oraz naszych marzeń.
Bo właśnie tego dnia w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Sale pełne był balonów, kolorowych łańcuchów. Zaraz po śniadaniu  wszystkie dzieci wraz z nauczycielkami udały się na hol i zaczęła się zabawa. Tańce, tańce, tańce...Przerwy w tańcach umilały konkury z pięknymi nagrodami.
Po zakończeniu zabawy wszystkie dzieci zmęczone, lecz zadowolone rozeszły się do swoich sal. 
Przedszkolaki do domów wracały uśmiechnięte i pełne niesamowitych wspomnień.

 

 

 

221.02.2014- DZIEŃ KOTA                         

   17 lutego obchodzony jest „Światowy Dzień Kota”, natomiast w naszym przedszkolu ten dzień obchodziliśmy 21 lutego a gościem w naszym przedszkolu był kot Feliks. W tym dniu dzieci przemieniły się w małe i duże kotki (jedne miały uszka zrobione przez rodziców a inne pomalowane buźki). Celem naszego spotkania było uwrażliwienie na potrzeby wszystkich zwierząt i wyrabianie szacunku dla zwierząt.

Nauczycielki przygotowały dla wszystkich dzieci z przedszkola teatrzyk pt. „Chory kotek” Stanisława Jachowicza, z którego dzieci dowiedziały się, że łakomstwo ma konsekwencje w postaci choroby. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały znane piosenki o kotach, i wzięły udział w wielu „kocich” konkursach w których można było wygrać świetne nagrody.

   Kwintesencją obchodów dnia kota było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.

                         „Moje ulubione zwierzątko domowe".

   Dzięki takim dniom dzieci wiedzą, w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami, a zwłaszcza w jaki sposób możemy pomóc kotom, które nie mają domów i mieszkają w schronisku.

  3) Pożegnanie Bałwanka

Dzieci z grupy Gumisie podczas zajęć 25 lutego wykonały pięknego bałwanka. Zbiorowa praca plastyczna wzięła udział w ogólnopolskim konkursie na pożegnanie zimy. Tematem konkursu był właśnie bałwanek. Praca Gumisiów została wyróżniona. Również dzieci z grupy Wesołe Misie żegnały bałwanka. Zaraz po śniadaniu odwiedziły bibliotekę dla dzieci na Oś. A. Tam wysłuchały bajki o bałwanku czytanej przez P. Anetkę i wspólnie wykonały 2 bałwanki techniką collage. Zabawa była wspaniała. (KS)
 

Styczeń

  "Małe Jasełka"

15 stycznia zaraz po śniadaniu Wesołe Misie odwiedziły podopiecznych Domu Opieki Dziennej "Wrzos". Dzieci sprawiły wiele radosci osobom starszym, często samotnym. Wykonaly przedstawienie jasełkowe, śpiewały piosenki o tematyce świątecznej, oraz kolędy wraz z podopiecznymi Domu Opieki. Spotkanie sprawiło radość nie tylko dzieciom. (KS)

 

    Dzień Babci i Dziadka

Każdego roku pod koniec stycznia przychodzą do przedskzola szczególni goście. Dla nich przedszkolaki przygotowują się kilka tygodni wcześniej. Uczą sie piosenek i wierszyków, wykonują piękne laurki i małe prezenciki. Również w tym roku dzieci wszystkich grup występowały dla swoich najbliższych. Były to niezapomniane chwile pełne wzruszeń, radości, wspólnej, wesołej zabawy. (KS)

 

GRUDZIEŃ

BARBÓRKA  - święto górników …                                                                                                                                        

   4 grudnia 2013 r odwiedził nas górnik – dziadek Krystiana, oraz mama Zosi , która także pracuje na kopalni. Dzieci długo przygotowywały się na spotkanie z gośćmi. Wcześniej –będąc na wycieczce  same miały okazję z bliska przyjrzeć się kopalni, a w czasie zajęć w grupach  poznały  region śląski i jego tradycje. W czasie spotkania , każda z grup zaprezentowała piosenki, wiersze i tańce regionalne. Było wesoło i kolorowo, a po spotkaniu słodki poczęstunek i pamiątkowe zdjęcia… (L.G.)

2) Wizyta gości z Przytuliska dla zwierząt Przystań Ocalenie.

   W dniu 5 grudnia w przedszkolu odbyła się niecodzienna wizyta. Przyjechała do nas Pani z przytuliska dla zwierząt Przystań Ocalenie http://www.przystanocalenie.pl Przywiozła ze sobą ślicznego kotka i pieska. Pani Danka opowiedziała nam o wszystkich zwierzątkach przebywających w przytulisku, nie tylko o psach i kotkach ale o koniach, kozach, świnkach krowach i jeszcze wielu innych. Niektóre zwierzęta wiele przeżyły nie tylko dobrego, ale teraz w przytulisku maja na prawdę dobra opiekę.                                                                                                                        Następnie wzięliśmy udział w konkursie - musieliśmy przypomnieć sobie jak nazywały się poszczególne zwierzątka. Było przy tym bardzo dużo zabawy.                                                            Potem wykazaliśmy się my - prezentując nasze umiejętności wokalne :) zaśpiewaliśmy naszym gościom poznane piosenki i o zwierzętach. Podziękowaliśmy Pani Dance za wizytę przekazując laurki i zebrane wcześniej dary dla zwierząt.                                                                                              A na zakończenie Pani Danka odwiedziła nasze sale gdzie mogliśmy pogłaskać kotka i pieska. Byl to bardzo ciekawy dzień. (M.C)

3) Mikołaj w przedszkolu

   6 grudnia 2012 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał radość na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco powitany przez dzieci zaproszony do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!(H.S)

 

LISTOPAD; 1) Wizyta w kopalni.

   28 listopada mieliśmy bardzo emocjonujący dzień. Po zjedzeniu śniadania i przypomnieniu sobie zasad zachowania wyruszyliśmy sobie do kopalni Guido w Zabrzu. Podróż minęła nam spokojnie. Po przyjechaniu na miejsce zjedliśmy sobie kanapki, w końcu przed nami było dużo zwiedzania. Podzieliliśmy się na 3 grupy, założyliśmy kaski i razem z przewodnikiem ruszyliśmy w trasę.      Pierwszym punktem - bardzo emocjonującym był zjazd winda. Nie ukrywamy - trochę się baliśmy - ale nie było źle. Następnie zwiedzaliśmy kopalnie na poziomie 170m. Zobaczyliśmy jak w dawnych czasach wyglądała kopalnia, jak pracowały konie, stajnie w których przebywały, stare "liczydła" do przeliczania wagonów. Pan przewodnik powiadał nam wiele ciekawych historii. Poznaliśmy rożne sposoby zabezpieczania kopalnianych chodników przed osunięciem się węgla, narzędzia i sposoby jego wydobywania. Pan przewodnik opowiedział nam historię św Barbary, patronki Górników, oglądaliśmy prawdziwy węgiel, strój Górniczy. Wiemy też dlaczego w stroju czapce- czako a są pióra, ana marynarce peleryna i aż 29 guzików.Następnie poznaliśmy historię Skarbnika, nawet zobaczyliśmy jego oczy i usłyszeliśmy głos. Na koniec oglądaliśmy jak powstawał węgiel, rożne skały i kamienie które można wydobywać i pooglądaliśmy historię ziemi.                                                       To była bardzo fascynująca wyprawa.  (M.C)

 

Październik

1) Witaminki jemy- szybko rośniemy czyli przedszkolaki robią sałatkę owocową.

    02.10.2013 przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoje umiejętności kulinarne w ramach zajęć na temat owoców. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem . Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy w właściwym funkcjonowaniu organizmu. Efektem końcowym wspólnej pracy było próbowanie i smakowanie własnych wyrobów. Następnie wszyscy z apetytem zajadali pyszną sałatkę, nawet przedszkolne niejadki. (H.S)

2)   Światowy Dzień Zwierząt- Dzień Nietoperza. 

    W piątek 4 października w naszym przedszkolu odbył się Światowy Dzień Zwierząt- Dzień Nietoperza. Do wspólnych zabaw zapraszał przedszkolaków nietoperz Gacek. Dzieci poznały zwyczaje będących pod ochroną zwierząt, sposoby poruszania się, funkcjonowania. Dowiedziały się jak bardzo są to pożyteczne zwierzęta. Na koniec dzieci miały okazję obejrzeć Taniec Nietoperza w wykonaniu dzieci 5, 6- letnich. W salach czekały niespodzianki- smakołyki.(A.M)

3) Rodzinna wycieczka w góry.

                    Jesienne drzewa kolorami zachwycają, a nasze przedszkolaki Beskidy przemierzają. Razem z rodzicami pociągiem wędrują, humory wszystkim bardzo dopisują. W Bielsku ciuchcia beskidzka na nas czekała i piękno gór jesienią ferajna podziwiała. Potem na Dębowiec wszyscy maszerowali, tam jesienne zadania od Pani Krysi otrzymali. Kolejką górską na Szyndzielnię wjechali i na Klimczok pomaszerowali. Potem kalambury i zagadki dzieci przedstawiały, za wiedzę swoją medale dostały. Tak w sobotę gromada przedszkolna cała Beskidy poznawała i wypoczywała. (K.S)

                 W sobotę 12 października 33 osobowa grupa dzieci i rodziców z Przedszkola nr 9 im. Pluszowego misia w Tychach uczestniczyła w wycieczce w Beskidy. Celem wyjazdu była przede wszystkim dobra zabawa, wzmacnianie więzi rodzinnych oraz podziwianie jesieni w górach. Uczestnicy wycieczki poruszali się wieloma środkami lokomocji, bo najpierw na Dworzec PKP przyjechali samochodami lub trolejbusem, potem dalej pociągiem, Ciuchcią beskidzką, kolejką gondolową i autobusem. Oczywiście część drogi pokonaliśmy pieszo zdobywając Dębowiec i Klimczok. W drodze kilkuosobowe zespoły wykonywały zadania związane z jesienią, które prezentowały na Klimczoku. Dzieci na zakończenie otrzymały pamiątkowe medale nawiązujące do Koła Miłośników Beskidów Salamandra, którego członkami jesteśmy.

W drodze kilkuosobowe zespoły wykonywały zadania związane z jesienią, które prezentowały na Klimczoku. Jednym z nich było ułożenie rymowanki. Oto co dzieci stworzyły:

"W górach pięknie jest jesienią,

liście złocą się , czerwienią,

grzyby rosną, pięknie pachnie,

więc wyruszaj w góry raźnie."

 

"Minął wrzesień, jest już jesień.

Liście opadają, dzieci je zbierają,

i bukiety z nich układają."

 

Deszczyk pada, słońce świeci,

grzyby rosną tak, jak dzieci,

wiewiórki biegają, orzeszki zbierają"

Dzieci na zakończenie otrzymały pamiątkowe medale nawiązujące do Koła Miłośników Beskidów Salamandra. Urzekła nas jesień w górach, schodzące buki, kolorowe klony, wracaliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni z dobrze spędzonego dnia. (K.S)

4) DZIEŃ POMARAŃCZOWY- URODZINY MARCHEWKI

   17 października 2013 r dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorze pomarańczowym.To był wyjątkowy dzień - dzień pomarańczowy , który przebiegał pod hasłem: „Urodziny marchewki”… Jak to na urodzinach bywa –  były wspólne zabawy, konkursy, pląsy i tańce na holu przedszkolnym. Dzieci z grupy „Gumisie” zaprezentowały ruchową ilustrację piosenki „Urodziny marchewki” a panie nauczycielki przedstawiły scenkę „O wesołej rodzince kartofelków”.   Wszyscy uczestnicy pomarańczowego dnia mieli okazję przypomnieć sobie ,jakie znaczenie ma spożywanie warzyw i owoców dla zachowania zdrowia w dobrej kondycji…Na zakończenie w salach czekał witaminowy poczęstunek.  „Marchewkowa uczta” była wyśmienita :) ( L.G.)

5) Andrzejki

29 października odbył się pierwszy w naszym przedszkolu Bal Andrzejkowy zorganizowany przez p. Asię i p. Hanię. Na początku goście mieli możliwość poznania swojej przyszłości, dzięki udziałowi w andrzejkowych wróżbach: wrzucaniu grosików do miski z wodą, kręceniu zaczarowaną butelką, losowaniu kolorowych kartek- zawodów, rzucaniu kostką, ustawianiu butów. Podczas ostatniej zabawy wyłoniono króla i królową naszego balu: Hanię i Szymona z grupy „Wesołe Misie”. Para rozpoczęła pierwszy taniec, a potem dołączyły dzieci z rodzicami. W trakcie trwania zabawy rodzice uczestniczyli w nauce tańca Hafannana. Podczas balu goście częstowali się zdrowymi smakołykami: sokami, ciasteczkami owsianymi, kanapkami i pysznym domowym ciastem.(A.M)

 

 Wrzesień obfituje w naszym przedszkolu w różnorodne wydarzenia.

1)   Wesołe zabawy w ogrodzie przedszKolnym w dmuchanym zamku.

212 września był alarm przeciwpożarowy i spotkanie ze strażakami. Dzieci mogły porozmawiać o ich pracy , zobaczyć wóz strażacki z bliska, zajrzeć do jego środka i na chwile poczuć się jak bohater.

3)   20 września był dniem szczególnym. Zaraz po śniadaniu zaprosiliśmy dzieci do wesołej zabawy z okazji trzeciego już w naszym przedszkolu, a pierwszego Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. W tym dniu wszystkie dzieci i personel przedszkola był ubrany w kolorowe paski i odbył się Basiowy bal pasiastych.  (K.S)

NIESPODZINKĄ TEGO DNIA BYŁ TEATRZYK W WYKONANIU PANI HANI I PANI ASI. Nauczycielki wcieliły się w postać Pana Jana, ktory handlowal śmieciami. Ekologiczne treści wprowadziły dzieci w tematykę SPRZĄTANIA ŚWIATA, które odbywa się w naszym przedskzolu każdego roku. Po krótkiej rozmowie na temat segregowania śmieci dzieci poszły na ekologiczny patrol, by sprawdzić czy na osiedlu w poblizu przedskzola znajdują się odpowiednie pojemniki do segregacji. Popołudniu starsze grupy porządkowały przedszkolny ogród. (K.S)

4) POLICJANCI W NASZYM PRZEDSZKOLU

W dniu 22.09.2013r. do naszego przedszkola przybyli zaproszeni  goście-przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń itp. Goście ostrzegali też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.

Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonego gościa stanął przed przedszkolem. Chętne dzieci miały okazję usiąść na chwilę w radiowozie i dokładnie się wszystkiemu przyjrzeć.

Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa.

         W ramach podziękowania dzieci wystąpiły z przygotowanymi wcześniej piosenkami i wierszykami o ruchu drogowym.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom policji, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami. Zapraszamy częściej do naszego przedszkola! (H.S)

Aktualności

Informacja prawna