Kampania Mogę! Zatrzymać smog!

Bieżący monitoring stanu jakości powietrza:

Oczyszczacze powietrza dla naszego przedszkola!

Dzięki  udziałowi  w kampanii MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech nasza placówka została wyposażona  w dwa oczyszczacze powietrza.

MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech Celem kampanii organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego,  w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie. Projekt zakładał udział w kampanii około 100 placówek z terenu województwa śląskiego – około 20 z każdego okręgu konkursowego (5 okręgów).

Rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu realizację Kampanii „MOGĘ! Zatrzymać SMOG- Przedszkolaku złap oddech- II edycja”. Przedszkole zostało wyposażone w dwa oczyszczacze powietrza. Rozpoczęliśmy kampanię edukacyjno- informacyjną wśród rodziców na temat zanieczyszczeń powietrza oraz sposobów ograniczenia niskiej emisji poprzez rozpowszechnianie ulotki edukacyjnej na temat stanu jakości powietrza. Umieściliśmy w przedszkolu tablicę informującą o stanie jakości powietrza oraz plakaty (przy każdym wejściu do przedszkola) edukacyjno- informacyjne o projekcie.