Menu

Ogłoszenia dla Rodziców

:)

Szanowni Państwo,

podajemy terminy zebrań z rodzicami w poszczegolnych grupach:

Uszatki - 7.09.2021r. godz. 17.00

Gumisie - 7.09. 2021r.  godz. 16.30

Wesołe Misie - 7.09.2021r. - 17.30

Zebranie trójek klasowych - 8.09.2021r. godz. 17.30

_________________________________________________________________________

INFORMACJA O WARUNKACH UBEZPIECZENIA GRUPOWEGO W ROKU SZKOLNYM 2021/2022 DLA: WYCHOWANKÓW PRZEDSZKOLA NR 9 IM. PLUSZOWEGO MISIA W TYCHACH

Chętnych Rodziców prosimy o zapoznanie się z ofertą, wybór wariantu ubezpieczenia, które Państwo chcecie wybrać i indywidualne zgłoszenie do ubezpieczyciela.

                                        dla_Rodzicow_o_warunkach_ubezpieczenia_P9_2021.2022.pdf

 

*********************************************************************************************************************************************

                                                      Drodzy Rodzice!

Na drzwiach wejściowych naszego Przedszkola ( także od ogrodu ) wywieszone są listy w jakiej grupie znajdują się Państwa dzieci na Rok Szkolny 2021/2022. Zainteresowanych zapraszamy.

**************************************************************************************************************************************************

Zapraszamy do konkursu z sklepem Maludas 

Sklep z zabawkami Maludas organizuje drugą edycje konkursu! Tym razem temat dotyczy troski o środowisko, a hasłem przewodnim jest: ,,Ziemia – planeta marzeń”. Dbanie o ekosystem staje się w świadomości wielu osób niezwykle ważne, bowiem z roku na rok środowisko ulega większej degradacji, dlatego warto edukować w tym zakresie dzieci od najmłodszych lat.

Co trzeba zrobić?

Aby wziąć udział w konkursie, należy za pomocą dowolnej metody plastycznej przedstawić to, jak dbasz o środowisko. Segregacja śmieci, oszczędzanie wody, zakupy z torbą wielokrotnego użytku – dzieci mają wiele możliwości! A wszystko w trosce o Matkę Naturę.

Nagrody

 • W kategorii - przedszkole będą przyznane następujące nagrody:
      * Zielona kompania (I miejsce) - bon o wartości 900 zł,
      * Ekologiczny zakątek (II miejsce) - bon o wartości 700 zł,
      * Zgodni z naturą (III miejsce) - bon o wartości 400 zł.

  W kategorii - szkoła podstawowa i parafie będą przyznane następujące nagrody:
      * Świadomi obywatele (I miejsce) - bon o wartości 900 zł,
      * Proekologiczna drużyna (II miejsce) - bon o wartości 700 zł,
      * Pielęgnujący ekosystem (III miejsce) -  bon o wartości 400 zł.

 

Bon zostanie przesłany drogą e-mailową na wskazany adres w formularzu zgłoszeniowym.

Liczba zgłoszeń

Każde przedszkole może wysłać 10 zgłoszeń, szkoła podstawowa i parafia może wysłać maksymalnie 12 zgłoszeń.

Termin

Na prace czekamy do 21 maja. Zwycięzców ogłosimy 26 maja.

Forma zgłoszeń

Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z regulaminem, pobrać formularz i prawidłowo go wypełnić. Następnie prześlij go razem z pracą i zgodami rodziców dzieci/dziecka na adres konkurs@maludas24.pl. Więcej informacji na stronie: https://maludas.pl/konkurs

Pracę należy przesłać w formacie .jpg lub .png w wysokiej rozdzielczości, co umożliwi zamieszczenie jej w galerii sklepu Maludas.

Komisja konkursowa

Miło nam ogłosić, że przewodniczącą jury w konkursie została Wiola Wołoszyn, autorka popularnej serii książek ,,Jano i Wito”.

Partnerzy konkursu:

https://www.aviva.pl/

https://terdeals.com/pl

  ******************************************************************************************

Szanowni Państwo,

po wczorajszej konferencji Ministra Zdrowia od poniedziałku 19 kwietnia 2021 r. wznawiają pracę przedszkola i żłobki. W związku z tym wracamy do pracy stacjonarnej. Przypominamy, iż w dalszym ciągu na terenie naszego przedszkola obowiązują obostrzenia sanitarne.

_____________________

Szanowni Rodzice,

Ponownie podczas konferencji rządowej podjęto decyzję dot. zamknięcia żłobków i przedszkoli na okres od 12.04.2021 do 18.04.2021 r.

Wobec powyższego w następnym tygodniu kontynuujemy zajęcia w systemie zdalnym. Wychowawcy poszczególnych grup i specjaliści będą utrzymywać kontakt z Państwem i dziećmi w podobny sposób jak przez ostatnie dwa tygodnie.

Przypominamy, iż wyjątkiem podczas zamknięcia placówek będzie organizacja i sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych wymienionych w Rozporządzeniu MEN z 26 marca 2021r.

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

                                                     rozporzadzenie_M..pdf

                                   ******************************************************************************************************

Szanowni Rodzice,

serdecznie zapraszamy na spotkanie on-line z p. Weroniką Grzanką - pracownikiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tychach.

Termin: 11 marca - godzina 17.00

Temat: Wspieranie rozwoju emocjonalno-społecznego dziecka.
Czas trwania: ok 30-40 min.

Link do spotkania znajduje się poniżej. Gdyby był problem z otwarciem trzeba go skopiować i wkleić do przeglądarki.

 

Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/73982319251?pwd=YnFySVJ0ZFlrSGVVMGZzN3NEVFBTZz09

Meeting ID: 739 8231 9251
Passcode: 81u4NN

                  ____________________________________________________________________________________________________    

    Bierzemy udział w akcji Wirusoochrona!

 

                                       

  ********************************************************************************************************************************************

 

                                                                                      UWAGA !

Stawka żywieniowa za 3 posiłki od dnia 01.01.2021 r. została obniżona i wynosi 8,00 zł
w tym:

 • śniadanie: 2,00 zł
 • obiad: 4,00 zł
 • podwieczorek: 2,00 zł


Termin płatności za miniony miesiąc: do 15 dnia następnego miesiąca.

*******************************************************************************************************************************

#SZCZEPIMYSIĘ

Pismo_Kampania_Szczepimy_Sie-_Placowki_szkolno-wychowawcze.pdf

plakat_Covid19.pdf

Plakat__SzczepimySie_-_wersja_do_druku.pdf

Ulotka__SzczepimySie_-_wersja_do_druku.pdf

 

************************************************************************************************************************************

Z okazji święta patrona naszego przedszkola - Pluszowego Misia zapraszamy na liczne niespodzianki, które czekają wszystkie dzieci 25.11.2020r. 

A już teraz prezentujemy krótką historię tej ulubionej przez wszystkich maskotki oraz quiz. Jednak aby móc otworzyć link - należy zadzwonić do Pani Basi, która poda hasło. Na tych, którym uda się poprawnie odgadnąć quiz i poinformują nas o tym czekają mininagrody.

https://view.genial.ly/5fa1209746ac520d14f8cce6

**********************************************************************************************************************************

UWAGA! ZBIÓRKA DARÓW JESIENI

 

Rozpoczynamy zbiórkę KASZTANÓW i ŻOŁĘDZI
dla leśnych zwierząt.

Prosimy o dostarczanie zbiorów (w miarę możliwości), w papierowych torbach, aby zbiory nie ulegały pleśnieniu.

 

  

 

 

 

*********************************************************************************************************************************

Szanowni Państwo,

przypominamy, że bieżący kontakt z nauczycielem z Państwa grupy może nastąpić poprzez mobidziennik lub wcześniejsze umówienie się na konsultacje. Harmonogram konsultacji znajduje się w zakładce NASZE GRUPY.

Niemożliwe jest ze względu na bezpieczeństwo dzieci, aby wychowawca podczas pracy z grupą  opuszczał swoje stanowisko pracy i udzielał konsultacji.

Ponadto wytyczne GIS, MZ, MEN dotyczące m.in. organizacji przyprowadzania i odprowadzania dzieci, przebywania osób trzecich w placówce zawarte w procedurze, z którą rodzice byli zapoznawani podczas zebrań 31.08.2020r., znajdują się na stronie przedszkola w zakładce Procedury Covid-19. Mając na uwadze bezpieczeństwo nas wszystkich prosimy o stosowanie  się do nich.

Dziękujemy.

 

 

Szanowni Rodzice, Opiekunowie

informujemy o uruchomieniu możliwości wykonywania opłaty za pobyt i wyżywienie dzieci w przedszkolu oraz za obiady (stołówki) w systemie Wizja Net.

Krajowa Izba Rozliczeniowa we współpracy Ministerstwem Cyfryzacji wdrożyła moduł obsługi płatności online dostępny dla klientów jednostek administracji publicznej, pozwalający na opłacenie przez internet m.in. opłat, o których mowa powyżej.

Płatności są realizowane w systemie szybkich płatności internetowych Paybynet, który umożliwia bezpośrednie przesyłanie środków z konta bankowego klienta na rachunek urzędu. Paybynet jest zintegrowany z elektroniczną Platformą Usług Administracji Publicznej (ePUAP) oraz innymi systemami e-urzędów.

Od klienta (rodzica/opiekuna) pobierana jest jednorazowo prowizja w wysokości 0,59 zł.

Informacja o doliczeniu prowizji jest wyświetlana w momencie przekierowania na stronę płatności online, przed wyborem banku.

Płatności można nadal dokonywać w dotychczasowy sposób.

 

******************************************************************************************************************************

Oferta Ubezpieczenia

Wyboru Ubezpieczenia dokonują rodzice indywidualnie bezpośrednio z ubezpieczycielem

OWU_PZU_NNW_Szkolne_-_od_22.07.2019-1.pdf

Przedszkole_grupa_nieformalna(1).pdf

OWU_Strefa_NNW_szkolne_NNWS-O03_08-20(1).pdf

Strefa_NNW_szkolne_karta_produktu.pdf

*****************************************************************************************************************************

W dniu 22 września /wtorek/ w naszym przedszkolu będą wykonywane dzieciom zdjęcia do kalendarzy ( scenografia całkowicie bezpieczna )

Prosimy o ładne, kolorowe, wizytowe ubranie dzieci.

 

******************************************************************************************************************************

Numer konta Rady Rodziców Przedszkola nr 9 im. Pluszowego Misia w Tychach

36 1050 1399 1000 0097 2670 8580

Rada Rodziców na spotkaniu w dniu 8.09.2020r. uchwaliła roczną składkę w wys. 200zł  na pierwsze dziecko uczęszczające do placówki i 150zł. na drugie.

 

*************************************************************************************************************************** 

      Jadłospis znajduje się na tej karcie w górnej zakładce "Jadłospis"

 

  *****************************************************************************************************************************

Klub Zdrowie informuje, że zajęcia na basenie będą wznowione jak tylko placówki wrócą  do normalnego funkcjonowania.  Opłacone kwoty będą przesunięte na następny okres,   w którym zajęcia rozpoczną się. Sprawy indywidualne (m.in. związane z przejściem dzieci do szkoły) będą rozpatrywane po otwarciu Klubu Zdrowie, który zapewnia, że każda sytuacja zostanie rozpatrzona na korzyść klienta.

****************************************************************************************************************************************

W czasie zawieszenia zajęć uczymy zdalnie. Wszystkie propozycje zajęć i zabaw znajdują się w module NASZE GRUPY. Po wejściu w niego od razu otwiera się zakładka UCZYMY ZDALNIE (znajdująca się obok zakładek grupowych).Tam pojawił się zbiór wszystkich stron z zabawami dla dzieci, a od poniedziałku dodawane będą także konkretne działania do wykonania na dany dzień. Wszystkie propozycje znaleźć można także na naszej stronie fb.
Od 25.03 dzieci otrzymywać będą codzienne aktywności do wykonania, wszystkie informacje znajdują się w zakładkach grupowych. Znajdują się tam też informacje odnośnie kontaktu z nauczycielami. W module Nasze Grupy utworzona została także zakładka specjaliści, w których znajdą się informacje od specjalistów pracujących z Państwa dziećmi.

**********************************************************************************************************************************************
Szanowni Rodzice !

W dniach 12.03 i 13.03 w przedszkolu realizowane będą tylko zajęcia opiekuńcze.
Apelujemy by w tych dniach przyprowadzać dzieci tylko w sytuacji absolutnego braku możliwości zapewnienia im opieki.

Od 16.03 przez dwa tygodnie w placówkach oświatowych na terenie całego kraju zajęcia zostają zawieszone, w związku z tym dzieci nie przychodzą do przedszkola. Zawieszenie zajęć trwa do 25.03.

W tych dniach placówka jest zamknięta dla osób z zewnątrz. Możliwy będzie jedynie kontakt telefoniczny.

Dzieci 6 letnie realizujące obowiązek przedszkolny i przygotowujące się do pójścia do szkoły, otrzymały od nauczycieli materiały do ćwiczeń do domu.
Zachęcamy do ich wykonywania.

Prosimy pamiętać, to nie jest czas wakacji i urlopu, a ograniczenia aktywności by nie powodować rozprzestrzeniania się wirusów.

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. 

 

**********************************************************************************************************************************************


Co musisz wiedzieć o koronawirusie

 

www.gov.pl/koronawirus

 

Działania podjęte w Przedszkolu nr 9 w zwiazku z informacjami o zagrożeniu koronawirusem:

Szanowni Rodzice!

W związku z informacjami o zagrożeniu koronawirusem w placówce przyjęto procedury zgodne z zaleceniami WHO, Sanepid oraz  rekomendacjami Kuratorium Oświaty Katowice i MEN

Podjęte działania:

 • Zebrania z personelem placówki – nauczyciele i pracownicy administracji i obslugi – przekazanie informacji dot. koronawirusa, zaleceń Sanepid, Kuratorium Oświaty i MEN w zakresie podjęcia działań profilaktycznych – zwiększenie ilości środków czystości, zwiększona częstotliwość dbania o sanitariaty i czystość w placówce, zasady właściwego mycia rąk, przeprowadzanie zajęć edukacyjnych, pogadanek dla dzieci odn. zachowania czystości i higieny rąk m.in częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;
 • Sprawdzenie stanu zabezpieczenia w niezbędne środki czystości i dezynfekcji – bardzo dobry
 • wywieszenie w widocznych miejscach (w salach dla dzieci, na tablicy ogłoszeń dla rodziców, na stronie www placówki) instrukcji dotyczących mycia rąk oraz innych zasad dotyczących higieny osobistej;
 • apel do rodziców, by nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola
 • zwracanie uwagi, aby do przedszkola nie przychodzili chorzy nauczyciele i pracownicy AiO;
 • sprawdzanie na bieżąco komunikatów publikowanych na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Podanie kontaktu do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

 

                                                 Beata Kopko

Dyrektor Przedszkola nr 9

im. Pluszowego Misia

w Tychach

*************************************************************************************************************************************************

 

Drodzy Rodzice

 

Dostajemy od Państwa sygnały, że obserwujecie u dzieci wysuszoną skórę dłoni.
Zdajemy sobie sprawę z tych niedogodności, jednakże z uwagi na zalecenia dotyczące ochrony przed koronawirusem ważne jest dla nas to, by dzieci bardzo często i długo myły ręce. Jeśli zauważycie przesuszoną skórę rąk u swoich dzieci, prosimy o zaopatrzenie ich w krem nawilżający dłonie i pozostawienie go w indywidualnej szafce dziecka.

 Dziękujemy

 

**************************************************************************************************************************************************

 

 

UWAGA

      Prosimy o nieprzyprowadzanie psów na teren Przedszkola!     

***********************************************************************************************************************************************

                    APEL DO RODZICÓW !                           

   Zwracamy się z prośbą o nieprzyprowadzanie dzieci chorych zakatarzonych, przeziębionych, kaszlących, które nie powinny przebywać w grupie z dziećmi zdrowymi.

Apelujemy na sygnały zaniepokojonych rodziców faktem, że do przedszkola przyprowadzane są dzieci
                                               chore i tym samym nie są spełnione zadania statutowe.
                 

 

***************************************************************************************
 

    W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami                               sportowymi DRUŻYNA KANGURA                         zajęcia będą odbywały się w trzech grupach według następującego harmonogramu: 

I GRUPA  12:55  -  13:25

II GRUPA  13:30  -  14:00

III GRUPA  14:15  -  14:45

Zajęcia odbywają się w Piątki

Cena zajęć za m-c  40,-

W Październiku ze względu na rozpoczęcie zajęć tydzień później, kwota 30,-

                                    

*************************************************************************************************************************************************
 

JĘZYK ANGIELSKI                                                                                                                                     "PROJEKT HELLO FUNDACJA FACE2FACE"

Zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek, Pierwsze zajęcia 10.10.2019r.

  grupa młodszaki (4 - latki) godz. 11.15 - 11.35

  grupa średniaki (5 - latki) godz. 13.00 - 13.30

   grupa starszaki (6 -latki) godz. 13.30 - 14.00

 

**************************************************************************************************************************************************

 

Szanowni Rodzice!

Miło nam poinformować, iż trójka przedszkolaków z Pluszowego Misia została zakwalifikowana do Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa 2019 realizowanego w Tychach przez Klub Tenisowy TennisTeam. Projekt realizowany jest w ramach ministerialnego Programu „Sport Wszystkich Dzieci”, którego głównymi założeniami są upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz promocja zdrowego i aktywnego stylu życia.

Zgodnie z założeniami programu młodzi tenisiści będą trenować w roku szkolnym 2019/2020 dwa razy w tygodniu pod czujnym okiem trenerów, a zajęcia będą finansowane przez Polski Związek Tenisa.
Jesteśmy dumni z naszych wychowanków tym bardziej, iż do projektu zostało zakwalifikowanych z naszego miasta ośmiu przedszkolaków– w tym nasza trójka! Gratulujemy Rodzicom zdolnych dzieci i cieszymy się, że możemy stwarzać warunki i wspierać ich rozwój. 

*************************************************************************************************************************************************

 

Szanowni Rodzice !

W związku z dużym zainteresowaniem ofertą PZU EDUKACJA informujemy,  że można  zgłaszać dziecko w terminie do 4 października 2019 w sekretariacie przedszkola.

 

Po tym terminie tzn. od 5 października 2019 można będzie indywidualnie ubezpieczyć dziecko PZU EDUKACJA.  Zainteresowani Rodzice informacje znajdą na stronie www.pzu.pl

 

Informujemy, że numer Polisy Ubezpieczenia PZU EDUKACJA                      znajduje się na tablicy ogłoszeń przedszkola

 

*********************************************************************************************************************************************

                                                        LOGOPEDA

KONSULTACJE U LOGOPEDY W KAŻDY PIERWSZY WTOREK MIESIĄCA o godz. 15:15. ZAPISY W SEKRETARIACIE.

 

*********************************************************************************************************************************************

  Drodzy Rodzice!
Zajęcia na basenie organizowane są przez Klub Zdrowie od 16.00-16.45. 16.45. Odbiór dzieci przez rodziców z basenu. Wyjazd z przedszkola o godzinie 15.30. Dzieci zapisane na zajęcia pływania w tym dniu zjedzą podwieczorek jak zwykle o  godzinie 14.00, ponadto będą mieć dodatkowy posiłek o godzinie 15.00.
 

**************************************************************************************************************************************************

Drodzy Rodzice!

W roku szkolnym 2019/2020 wpłata na konto Rady Rodziców wynosi 20 zł na miesiąc, 

15 zł w przypadku, gdy drugie dziecko uczęszcza do przedszkola. Serdecznie dziękujemy.

 KONTO RADY RODZICÓW

ING BANK ŚLĄSKI

36 1050 1399 1000 0097 2670 8580

Aktualności

Informacja prawna