Porady dla rodziców

NA STRONIE NASZEGO PRZEDSZKOLA
W ZAKŁADCE PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE ZNAJDUJĄ SIĘ
2 KRÓTKIE ANKIETY,
BARDZO PROSIMY O WYPEŁNIENIE ICH.
POMOŻE TO NAM W USPRAWNIENIU FUNKCJONOWANIA NASZEJ PLACÓWKI.

POWITANIE ZIMY

17.12.2018r w poniedziałek zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy z okazji powitania zimy.

WAŻNE- zmiana godzin religii w przedszkolu.

GUMISIE  -          poniedziałki godz. 8:30 - 9:00, piątki  godz. 8:30 - 9:00

USZATKI -           poniedziałki godz. 8:00 - 8:30, piątki godz. 8:00 - 8:30

19 grudnia o godz. 12:00 (w ramach obiadu) odbędzie się w naszym przedszkolu spotkanie wigilijne dla całej społeczności przedszkolnej. Prosimy aby tego dnia dzieci przyszły odświętnie ubrane i przyniosły opłatki.

Wszystkie Kolory Świata

W jaki sposób szmaciana laleczka może uratować życie dziecka?

Jak pokazać dzieciom, że mogą pomóc tym najbardziej potrzebującym i jednocześnie czerpać z tego radość?

W ramach akcji dzieci z rodzicami będą przygotowywali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc dzieci dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci same wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określą jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w „akcie urodzenia”. Laleczki zostaną zaprezentowane całej społeczności przedszkolnej. Każdy kto będzie chciał, będzie mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia.

Wszystkie informacje udzieli P. Hania.

„Narysuję to, co czuję, kiedy czytam…”

Mamy przyjemność poinformować wszystkich rodziców, że nasze przedszkole zakwalifikowało się do udziału w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Wydawnictwo „Nasza Księgarnia.”

W konkursie może brać udział tylko 100 placówek z naszego kraju.

Jedną z nich jesteśmy właśnie my!

Od organizatora konkursu otrzymaliśmy piękne zestawy książek mi.:

1. „Opowiem ci, mamo, co robią mrówki” Katarzyny Bajerowicz,
  2. „Rok w przedszkolu” Przemysława Liputa,
  3. „Dusia i Psinek-Świnek. Pierwszy dzień w przedszkolu” Justyny Bednarek,
  4. „Poczytaj mi mamo. Księga pierwsza” (praca zbiorowa) oraz
  5. „Drużyna pani Miłki” Grzegorza Kasdepke.

Na podstawie wybranej książki dzieci tworzą pracę plastyczną pt. „Narysuję to, co czuję, kiedy czytam…”. Mogą ją wykonać w domu z rodzicami lub w grupie przedszkolnej pod nadzorem wychowawcy.

Serdecznie zapraszamy rodziców oraz dzieci do wypożyczania książek u swoich wychowawców i tworzenia wspaniałych prac plastycznych.

Czas trwania konkursu od listopada 2018r. do końca lutego 2019r.

Prace konkursowe powinny być wykonane na papierze w maksymalnym formacie A3 (297x420 mm), dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.), za wyjątkiem: collage’u z materiałów sypkich i spożywczych oraz prac przestrzennych i prac z zastosowaniem plasteliny.

W razie pytań proszę kierować się do Pani Małgorzaty Duda.

PRZYJACIEL (NIE) POTRZEBNEJ KSIĄŻKI

– schronienie dla zapomnianych książek z domowej biblioteki! Jeśli w Twoim domu znajdują się książki zapomniane i niechciane… lub takie, którymi chcesz się podzielić z innymi osobami… zachęcamy do przyłączenia się do akcji naszej akcji Przyjaciel (Nie)Potrzebnej Książki!

Wszystkie książki mówią… Każda z nich ma jakąś najdroższą tajemnicę, którą powierzyć pragnie, każda niesie jakąś wiadomość, którą chce podać w najdalsze pokolenie.
Jan Parandowski

Informacje: Hania S. i Asia M.

Papier przetwarzamy makulaturę zbieramy!

Zapraszamy wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami do włączenia się w naszą akcję, czyli zbiórkę makulatury! HS

22 listopada zapraszamy wszystkie przedszkolaki na program artystyczny odnośnie korzystania z urządzeń elektrycznych.

*********************************************************************************************************    WYMIEŃ PUSTE NA PEŁNE

Każdy klej w sztyfcie kiedyś się skończy – i co zrobić dalej? Kosz? NIE!

Marka AMOS prowadzi akcję dla szkół i przedszkoli pod hasłem EKOLOGIA SIĘ OPŁACA, w której za każde 120 pustych tubek po kleju w sztyfcie AMOS można otrzymać 30 klejów AMOS 8 g lub zestaw kreatywny, do wyboru Ciasto-Plasto, farby witrażowe Glass Deco, farby do twarzy Face Deco lub klej z brokatem Glitter Glue z kompletem drewnianych puzzli przestrzennych.

Zapraszamy do włączenia się do akcji. Zbieramy:

w domu

w pracy

u znajomych

u sąsiadów

(POJEMNIK NA PUSTE KLEJE ZNAJDUJE SIĘ NA SZATNI W PRZEDSZKOLU)

smileywinksmileywinksmileywinksmileywinksmileywinksmileywinksmileywink